Ušetrené firemné náklady vďaka zvlhčovaciemu systému

Ak ešte vo svojej firme či prevádzke nevyužívate zvlhčovací systém, je najvyšší čas sa nad jeho zavedením zamyslieť. Výhod, ktoré zvlhčovacie systémy ponúkajú, je mnoho.

Jedným z najsilnejších argumentov pre vedenie firiem je najmä úspora nákladov a rýchla ekonomická návratnosť. ROI inštalácie nášho technologického riešenia sa zvyčajne pohybuje medzi 18 a 48 mesiacmi, pri výraznej investícii 30.000 € sa návratnosť investície pohybuje na úrovni vynikajúcich 18 mesiacov. Navyše sa počas využívania systému znižujú prevádzkové náklady.

Pýtate sa, ako je to možné?

Je to práve z toho dôvodu, že zvlhčovací systém od Sanfogu vám pomôže ochrániť to najdôležitejšie – vašich pracovníkov a stroje.

Ako ľudia nedokážeme rozpoznať či je vzduch, ktorý dýchame, suchý alebo vlhký. Dokážeme len rozoznať či sa jedná o teplý alebo studený vzduch. Ak sme však počas dlhšieho obdobia vystavení extrémom v podobne suchého vzduchu, môže nám to spôsobiť veľa problémov od suchých očí, cez kožné choroby až po problémy s dýchacím a imunitným systémom. Keď dlhodobo dýchame vzduch s vlhkosťou nižšou ako 40 % relatívnej vlhkosti (RV), vysušujú sa naše sliznice a tak sme oveľa menej chránení proti vírusom a baktériám. Suchý vzduch teda spôsobuje oveľa vyššiu chorobnosť vašich pracovníkov a ich menšie pohodlie pri práci.

Odporúčaná úroveň vlhkosti v interiéri je cca cca 40-55 % RV, viaceré výskumy preukázali, že sa pri tejto úrovni znižuje počet ochorení. Obdobím, kedy je udržiavanie vlhkosti vo firmách najťažšie, je práve zimné obdobie, a to kvôli silnému kúreniu (vlhký vzduch je však ideálne udržiavať počas celého roka, v lete odporúčame zvlhčovanie prepojiť s adiabatickým chladením, o ktorom sa viac dočítate tu). Problémy však môže spôsobiť i príliš veľa vlhkosti vo vzduchu, preto sú naše systémy prispôsobené na neustále udržiavanie jej ideálnych hodnôt.

Ďalší problém, ktorý spôsobuje nízka vlhkosť, je vysoká prašnosť pri práci. Tá ohrozuje nielen zdravie vašich pracovníkov, ale i funkčnosť strojov. Pomocou nášho technologického riešenia znížite prašnosť pri práci až o 80 %. Vyššia vlhkosť vzduchu zároveň zabezpečí aj zníženie alebo úplné odstránenie elektrostatiky a tak predídete náhodným poškodeniam vašich strojov či požiarom.

Práve z dôvodu vyššie spomenutých informácií je ekonomická návratnosť nášho systému tak rýchla. Viac zdravých pracovníkov a menej poškodených strojov vám dovolí vyrábať viac a efektívnejšie.

Prečítať si môžete aj vyjadrenia našich zákazníkov:

“Spoločnosť Sanfog nám ponúkla technologické riešenie s najlepším pomerom príkon kW vs. chladiaci výkon kW vs. cena (príkon 8 kW vs. chladiaci výkon 288 kW). Na trhu je viacero firiem, ktoré ponúkajú podobný adiabatický spôsob zvlhčovania, no problém je, že chýba dostatočný servis, dobré ovládanie, meranie, úprava vody a automatická regulácia ako komplexné riešenie.

Výber zariadenia a prevedenie sme konzultovali aj s okresným hygienikom, ktorý bol z toho nadšený. Voda, ktorá je rozprašovaná vo výrobnej hale je upravená demineralizovaná elektroosmózou a ešte k tomu dezinfikovaná UV lampou pred vypustením do haly. Zariadenie je dobre ovládateľné aj mobilom s OS Android bez inštalácie priamo cez web prehliadač. 

Naše doterajšie hodnotenie zariadenia je +++. Môžem potvrdiť, že došlo k zníženiu krátkodobých PN (typu 3-dňové nádchy) v zimných mesiacoch. V horúcich dňoch (nad 22⁰C) došlo k zníženiu spotreby elektriny na chladenie (kW max. špičky). Zmizli nepríjemné elektrošoky z elektrostatických výbojov. Mínusom sú drobné poruchy tesnosti vysokotlakového okruhu, ktoré nám postupne dodávateľ bez problémov odstránil.”

Mgr. Daniel Ďurinka

Zo spoločnosti Adient

“Od začiatku realizácie až po jej ukončenie bolo všetko v tom najlepšom znení, výborná komunikácia, profesionalny výstup a poradenstvo, rýchly a spoľahlivý termín celej dodávky, prijateľná cena, kvalitné produkty. 

Obrovskou výhodou nového systému bolo pre nás ušetrenie času a ľudí, rovnomerné a pravidelné zavlažovanie, automatizácia výrobného procesu. Produkty a spolupráca naplnili naše predstavy na 100 %. 

Odporúčanie a pokračovanie spolupráce by určite bolo na 100 %, prečo? Výborná kvalita, poradenstvo, komunikácia, profesionálny tím odborníkov.”

Tomáš Fides

Zo spoločnosti GERGONNE SLOVENSKO

“Firmu Sanfog som našiel na internete. Realizácia nášho projektu splnila a dokonca aj predbehla všetky moje očakávania. Komunikácia s nimi bola výborná, telefonicky a aj emailom. Vypracovali návrh, cenu aj termín. Všetko bolo dodržané podľa dohody. Aj termín aj cena.

Zvlhčovací systém nám priniesol hneď niekoľko výhod a vyriešil zopár problémov. Zvlhčovanie sme potrebovali hlavne pre nízku vlhkosť vo výrobe v zimnom období. Vlhkosť nám klesala až na 30 %. Po inštalácií zvlhčovacieho systému si vieme vlhkosť vo výrobe prispôsobiť podľa našich potrieb na 50-60 %. Ďalší benefit po inštalácii bolo zníženie prašnosti vo výrobe, lepšie pracovné prostredie a znížená chorobnosť zamestnancov. 

Môžem s určitosťou povedať že naša spolupráca naplnila všetky moje očakávania. Túto firmu Vám vrelo odporúčam. Môžete si byť istý, že to, čo vám je sľúbené, bude dodržané.”

Ing. Dušan Majer

Zo spoločnosti Makrowin

O tom, aké výhody má naše riešenie pre rôzne typy priemyslu sa dočítate tu. O ďalších výhodách si môžete prečítať v sekcii Inšpirácie. V našich článkoch vysvetľujeme i to, že vlhký vzduch sa nerovná mokrým priestorom alebo ako zároveň pomocou zvlhčovacích systémov aj dezinfikovať pracovné prostredie.

načítať viac
V prípade ak Vás zaujíma ako viete šetriť pomocou našich systémov, tak nás neváhajte kontaktovať
Kontaktovať

Používaním stránok prevádzkovaných spoločnosťou Sanfog súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.

Súhlasím
Viac info