Automatizácia dezinfekcie je jednoduchá!

Dezinfekcia je veľmi dôležitá súčasť každodennej výroby v rôznych segmentoch. Nielen v týchto náročných časoch globálnej pandémie, ale aj počas bežnej prevádzky či výroby. V tomto článku sa pozrieme na to, ako dokážu veľké podniky, obchodné reťazce, ale aj menšie kaviarne či reštaurácie efektívne dezinfikovať pracovné prostredie a udržať tak zamestnancov aj zákazníkov zdravých a v bezpečí.

Chladenie a zvlhčovanie vzduchu spolu s dezinfekciou

Prišli sme s inovatívnym riešením dezinfekcie, ktorá vám ušetrí náklady a zároveň spríjemní pracovné prostredie.

Naša spoločnosť už roky pôsobí na trhu v oblasti chladenia a zvlhčovania interiérov či exteriérov pre firmy aj domácnosti. Zároveň sa snažíme o zvyšovanie efektivity výrobných procesov našich klientov. Zvlhčovanie a chladenie našimi adiabatickými systémami šetrí klientom ročne náklady, energie, zlepšuje zdravie zamestnancov, a to všetko s ohľadom voči prírode. Viac si viete prečítať v našom článku: Ako sme dostali “horský vzduch” do výroby.

V skratke, ide o chladenie priestorov vodnou parou, ktorá sa okamžite odparuje. Studená rozprašovaná voda nasáva teplo z okolia a využíva ho na vlastné odparovanie. Vďaka okamžitému odparovaniu vody dokážete ochladiť priestor až o 8 až 10°C a navýšiť tak vlhkosť vzduchu na požadované hodnoty bez toho, aby ľudia a stroje ostali mokré či vlhké.

Do našich adiabatických systémov dokážeme plniť nezávadnú dezinfekciu, ktorá zároveň pri chladení a zvlhčovaní priestorov dezinfikuje celý priestor a všetko v ňom, vrátane ľudí, strojov a vzduchu.

Bezchlórové dezinfekčné prostriedky spoľahlivo a účinne eliminujú mikrobiologickú kontamináciu dezinfikovanej vody bez zápachu a škodlivého účinku na životné prostredie. Proces dezinfekcie si vyžaduje komplexnú technológiu merania koncentrácie roztoku, obsahu účinných látok a musí byť riadený podľa predpisov výrobcov. V opačnom prípade nemusí byť dezinfekčný proces účinný.

Dezinfekčná látka môže byť pridávaná automaticky pomocou technológie na dávkovanie. Dávkovanie je presné a riadené elektronickým systémom. Všetky naše existujúce systémy sa dajú doplniť o systém automatického dávkovania dezinfekčnej látky. Zariadenia môžu byť samostatne stojace či prenosné zariadenia pre dočasnú prevádzku.

Výhody oproti manuálnej dezinfekcii pracoviska

Náš biologický roztok je certifikovaný a určený na rozprašovanie. Rozprašovanie môže prebiehať aj v prítomností ľudí, teda aj počas výroby / prevádzky. Dezinfekčný roztok nedráždi oči, nespôsobuje začervenanie pokožky a nie je škodlivý pri vdýchnutí. Je preto určený a vhodný aj na dezinfekciu osôb. Má všetky certifikáty a je zaregistrovaný aj na Ministerstve hospodárstva SR. Rovnaké latky  sa používajú v rámci preventívnych opatrení aj v ďalších krajinách EÚ, Ázie či USA, kde sú preukázateľne výsledky účinnosti týchto dezinfekčných roztokov.

Vyjadrenie hlavného chemika pre naše produkty

„Nastriekané aerosólové častice majú dobré charakteristiky vznášania a ľahko sa rozšíria do celého priestoru. Po niekoľkých minútach sa ultra-jemné kvapôčky usadia a zmáčajú všetky povrchy vnútri ošetrovanej oblasti. Tenký film použitého dezinfekčného prostriedku dezinfikuje povrch a nezanecháva žiadne viditeľné usadeniny. Veľmi jemný aerosól sa šíri do všetkých častí miestnosti vrátane rohov a ťažko dostupných miest a na povrchoch zanecháva tenký film dezinfekčného prostriedku. Elektricky nabité ióny celkom vyplnia ošetrovaný priestor. Tento systém garantuje rovnomerné rozdelenie častíc dezinfekčného prípravku na všetkých povrchoch v priestore, od kľučiek dvier po klávesnice počítačov.“

Unikátne a inovatívne riešenie


Aerosólová dezinfekcia je užitočným a trvalým doplnkom konvenčných typov aplikácií. Nenahrádza čistenie ani klasickú dezinfekciu stieraním, ale je preventívnym opatrením. Ak už máte od nás akýkoľvek z našich adiabatických systémov, doplniť takúto dezinfekciu je veľmi jednoduché. Ak nemáte, prečítajte si všetky výhody našich systémov, ktoré vám ročne ušetria nemalú čiastku, a zároveň zvýšia efektivitu strojov, zamestnancov a všeobecne zlepšia pracovné podmienky.

načítať viac
V prípade ak Vás zaujíma ako viete šetriť pomocou našich systémov, tak nás neváhajte kontaktovať
Kontaktovať

Používaním stránok prevádzkovaných spoločnosťou Sanfog súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby.

Súhlasím
Viac info